На патронния празник на Профилирана хуманитарна гимназия „Св. св. Кирил и Методий“ Велико Търново – Деня на Светите братя Кирил и Методий,  Илияна Йотова, президент на Република България, откри площад „Журналист“. Инсталацията „Бюрото на журналиста“ украсява площадното пространство пред Хуманитарната гимназия, изградена е от великотърновското дружество на Съюза на българските журналисти .

 Денят е патронен празник на училището ни, което е единственото у нас, в което се изучава „журналистика“ в средния курс. Церемонията включваше актьорска възстановка на създаването на първата телеграфна агенция у нас във Велико Търново през 1886 г. Тя беше разиграна на фона на артинсталацията „Бюрото на журналиста“ изработена от Община Велико Търново по идея на великотърновското дружество към Съюза на българските журналисти, и ще бъде символ на площада. За церемонията специално пристигна  делегация от Южна Корея, съставена от управляващите Корейската асоциация на журналистите. Делегацията води председателят на УС на СБЖ Снежана Тодорова.

Категории: Новини